FOTEXON A.Ş., fotoğraf, kamera, stüdyo, tv, sinema ekipmanları ve elektronik ürünler alanında yurtiçi-yurtdışı bağlantılı faaliyetler yürütmektedir. Yenilikçi, üretken, profesyonel yönetim yaklaşımı ve gelişim stratejileriyle sektörde kendisine önemli bir yer edinmiştir. Türkiye genelinde ve yurtdışında hizmet vermekte olup görüntü teknolojileri, iletişim, elektronik ürünlerinde toptan, perakende, internet perakendeciliği ve greenbox stüdyo kurulumu gibi geniş bir yelpazede bayii ve son tüketici müşterilerine ürün desteği sağlayacak şekilde varlığını sürdürmekedir. Sektöre 2010 yılında PanoramaFilm olarak giren daha sonra PanoramaShop online satış hizmeti ile sektörde kendini ispatlayan kuruluşumuz, 2014 yılından itibaren FOTEXON GÖRÜNTÜ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. olarak varlığını devam ettirmektedir.

FOTEXON A.Ş., toptan satıcılarına ve son tüketicilere tek kaynaktan tedarik avantajı sunacak geniş bir ürün yelpazesi sağlamaktadır. Geniş ürün yelpazesine sahip olmak, tedarikçi kurumlara müşterileri için kaliteli ve hızlı hizmet verme ve risk azaltma gibi imkanlar sunmaktadır. Ayrıca, satış öncesi ve sonrası genel işletme maliyetlerinde zaman ve enerji tasarrufu yapmalarına katkı sağlamaktadır.

Bünyesinde barındırdığı görüntü ve iletişim teknolojileri; multimedya ürünler, kameralar, ses ve video sistemleri ve bunların aksesuarlarını kapsamaktadır. Ayrıca, onlarca markaya ait yüzlerce stoklama ünitesi bulunmaktadır.

FOTEXON A.Ş., Türkiye’nin tek ve en büyük greenbox, bluebox üreticisi olarak 3 m genişlikten 60 m uzunluğa kadar özel üretim
m2 300 gr greenbox, blubeox satış ve kiralama hizmeti sunmaktadır.

Şirket, ilk distribütörlük anlaşmasını FOTON ile imzalamıştır. Daha sonra  B-GRİP, FALCONEYES, WALİMEX PRO şirketlerini de distribütörlüğünü üstlenmiş ve ürün yelpazesinde sektörde talep edilen her ekipmana cevap verebilecek bir seviyeye ulaşmıştır.